Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Дорожники вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Дорожники вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Сьогодні працівники та ветерани Укравтодору зібралися біля Пам’ятного знака «Автомобілістам та дорожникам – учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», яке стало місцем вшанування працівників галузі.

Учасники церемонії поклали квіти до пам'ятника ліквідаторам Чорнобильської трагедії та вшанували пам'ять загиблих чорнобильців хвилиною мовчання.

Одними із перших, поряд з атомниками і пожежниками, боротися з лихом вийшли дорожники. В умовах небезпечної радіаційної обстановки дорожники здійснювали роботи із дезактивації та обезпилювання автомобільних доріг. За неймовірно короткий термін ними було побудовано:

• 2 кілометровий під’їзд до аварійного блоку;
• обхід м. Чорнобиля;
• дорога першої категорії протяжністю 38 км з мостом через річку Уж від ЧАЕС до селища Зелений Мис;
• автодорога з мостами через р. Дніпро та Прип`ять, що з`єднала ЧАЕС з містом енергетиків Славутичем.
Крізь горнило Чорнобиля пройшли понад 7 тисяч дорожників.

Більшої половини учасників ліквідації наслідків катастрофи уже немає з нами. Проте величний подвиг людей, які захищали увесь світ від наслідків вибуху на четвертому енергоблоці, назавжди залишиться в наших серцях.
Сьогодні ми низько схиляємо голови перед справжніми героями України, перед тими, хто загинув, рятуючи рідну землю і все людство від наслідків найбільшої в світовій історії техногенної катастрофи.

Вічна пам'ять...

Довідково: День вшанування пам’яті встановлений в Україні згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.