Служба автомобільних доріг
у Львівській області

» Прес-центр » новини » На автодорогах Львівщини працює пересувний ваговий комплекс

На автодорогах Львівщини працює пересувний ваговий комплекс

З метою збереження автомобільних доріг та шляхів Львівщини та недопущення руйнації дорожнього покриття на дорогах загального користування з середини квітня працює пересувний зважувальний комплекс(ПЗК).

Вантажні автомобілі згідно Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування перевіряються на спеціальному пересувному ваговому комплексі: вантажівку зважують, визначаючи масу, наскільки вантаж перевищує встановлені норми. Дані ПЗК автоматично обробляє спеціалізована комп’ютерна програма та у разі перевищення встановлених параметрів, працівником Укртрансінспекції складається відповідний акт про порушення.

Станом на 25 травня 2016 року проведено 902 контрольні зважування та виявлено 66 порушень. Порушників норм вагового контролю оштрафовано на суму 13 133,41 євро.

Запровадження вагового та габаритного контролю, який здійснюється спільно Укравтодором, Укртрансінспекцією та підрозділами МВС України, сприяє спрощенню процедури контролю за проїздом великовагового та великогабаритного автотранспорту та допоможе зберегти дороги від руйнувань, особливо в літній період.

Пересувний ваговий комплекс розпочав роботу з контролю ваги 14 квітня поточного року.