УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У 2021 році Укравтодор оновить 150 мостів

У 2021 році Укравтодор оновить 150 мостів

23 лютого на Президентському форумі «Україна 30» Укравтодор відзвітував щодо перших результатів Національної програми з відновлення мостів. Програма розрахована на 2020–2025 і покликана оновити застаріле мостове господарство України. Йдеться про мости, шляхопроводи над залізницею та шляхопроводи над дорогою. У пріоритеті – 895 мостів, які потребують першочергового ремонту і 169 наближених до аварійного стану.

Результати першого року програми

Як повідомив очільник Департаменту розвитку доріг Укравтодору Андрій Івко у 2020 році в рамках програми було відновлено 158 мостів. Зокрема, здано в експлуатацію низку мостів-довгобудів: «Маршинський» міст через Прут на Буковині, мости через річки Луква і Дністер в Івано-Франківській області, «Буштинський» міст на Закарпатті. Більшість із них почали будувати понад 15 і навіть 20 років тому.

Відновлено роботи на найбільш масштабному і відомому довгобуді України — Запорізькому мості. У грудні вже було запущено проїзд по верховій стороні балкового мосту з району Бабурка до Хортиці. Наразі в Запоріжжя прибув плавкран LK-800, який збиратиме вантовий міст, готуються до транспортації та монтажу 3 секції вантового мосту. Повністю завершити проєкт планують уже до кінця 2022 року.

Плани на 2021 рік

Цього року заплановано запуск першого проїзду вантовим мостом у Запоріжжі. Розпочнеться будівництво Кременчуцького мосту, а також Ямпільського мостового переходу через р. Дністер. Всього Укравтодор планує відремонтувати та побудувати 150 мостів.

Цього місяця було підписано договір із новим підрядником на українському ринку — турецькою компанією «DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş». Підрядник розпочне роботу над Кременчуцьким мостом за схемою design-build — спочатку спроєктують, а потім побудують новий міст. Це важлива подія для країни та для великої промислової агломерації Кременчука. Міст буде вантовим — це поширена світова практика для споруд із прогоном понад 150 м.

«Це перша програма системного оновлення мостового господарства України за всі роки Незалежності. До 2025 року ми оновимо мінімум 20 мостів у кожній області України. Важливо, що оновлення мостів максимально спрямовано на підтримку національного виробника» — заявив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

«Понад 80 % штучних споруд України були побудовані до 1980 року. Оновлення мостів, що перебувають в критичнім стані, є предметом національної безпеки.

Довгий час більшість споруд не утримувалися на належному рівні. Проте, ми вже досягли позитивних результатів за 2020 рік і плануємо активно продовжувати роботу й надалі. Окрім власне оновлення мостового господарства Програма передбачає його ретельне обстеження та інвестиції у профільну освіту», — розповідає Андрій Івко.