УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор підтримує ініціативу Народних депутатів України спрямувати невикористані кошти на лікування онкохворих на обладнання в «Охматдит»

Укравтодор підтримує ініціативу Народних депутатів України спрямувати невикористані кошти на лікування онкохворих на обладнання в «Охматдит»

Сьогодні у ЗМІ та соціальних мережах активно обговорюється рішення Уряду щодо перерозподілу коштів з програми Міністерства охорони здоров’я з удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань на ряд проєктів, в тому числі – дороги Львівщини.

Програма передбачала будівництво онколабораторії за 116 млн гривень. Проте протягом дев’яти місяців ці кошти так і не були використані. Зокрема, не була розроблена відповідна проєктно-кошторисна документація, не проведені тендери та не обрані підрядники, які реалізуватимуть проєкт.

Тому у вересні Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів на своєму засіданні, відповідно до регламенту і законодавства, вирішила залишити на проект МОЗ 1,3 млн гривень – для проведення першочергових робіт, зокрема створення ПКД, а решту коштів перерозподілити на нагальніші програми. Йдеться, зокрема, про реставрацію головного корпусу ЛНУ ім. І. Франка та інші.

Остаточне рішення щодо перерозподілу державних інвестицій буде ухвалювати бюджетний комітет Верховної Ради. Група народних депутатів України висловила ініціативу спрямувати ці кошти на закупівлю обладнання для боротьби з онкозахворюваннями у лікарню «Охматдит».

Нагадаємо, в липні цього року в рамках «Великого будівництва» було завершено будівництво чергової недобудови – нового корпусу «Охматдит», який потребує сучасного обладнання.

«Бюджетний комітет вимушений користуватися механізмом перерозподілу бюджетних коштів через те, що деякі замовники робіт не можуть організувати процес закупівель.

У рішенні Уряду, яке було опубліковано мова йде про спрямування коштів на освітні об’єкти та на дороги Львівщини. Я підтримую ініціативу Олександра Трухіна та інших депутатів замість цього спрямувати кошти на обладнання для боротьби з онкозахворюваннями у «Охматдит» – коментує Олександр Кубраков, Голова Укравтодору.