Служба автомобільних доріг
у Львівській області

» Прес-центр » новини » З року в рік на автодорогах Львівщини зростає кількість крадіжок дорожних знаків

З року в рік на автодорогах Львівщини зростає кількість крадіжок дорожних знаків

У 2015 році скоєно крадіжок технічних засобів організації дорожнього руху, а саме дорожніх знаків, стовпців дорожнього огородження, тросового огородження, снігозатримуючих сіток, відеокамери метеостанцій тощо. Сума нанесених збитків за минулий рік складає 123,6 тис. грн.

За даними аналітиків, кожний шостий знак на дорогах Львівщини стає об’єктом крадіжок або пошкоджень, що негативно впливає на безпеку автомобільного руху. Викрадені та пошкоджені дорожні знаки інформують користувачів доріг про обмеження максимальної швидкості, напрямки повороту, кінець додаткової смуги, примикання другорядної дороги, пішохідний перехід та кілометрові покажчики.

При значному недофінансуванні дорожньої галузі, при гострому браку коштів на ремонт та експлуатацію доріг, дорожники постійно витрачають значні кошти на відновлення викрадених дорожніх знаків.

Служба автомобільних доріг у Львівській області закликає користувачів доріг не вчиняти актів вандалізму на автошляхах області, відповідально та бережно ставитися до державного майна, адже від наявності знаків та інших видів дорожнього обладнання залежить не лише безпека руху автомобілістів та пішоходів, а деколи навіть життя.

До відома, за ст. 185, частини 1 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна (крадіжка), карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років;